Rosja i Korea Płn.: Braterstwo na wieki (WIDEO)


W Pałacu Ludowym w Pjongjangu odbyła się uroczysta inauguracja wystawy fotograficznej poświeconej braterskim stosunkom łączących obydwa kraje.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele północnokoreańskiego establishmentu i członkowie rosyjskiej delegacji.

Według autorów wystawy, historia wzajemnych relacji Korei Północnej i Rosji zaczęła się w 1949 r., gdy ZSRR po raz pierwszy odwiedził przedstawiciel północnokoreańskiej dyplomacji.

Ostatnio stosunki między obydwoma krajami przeżywają rozkwit. W ub. roku Rosja wyremontowała połączenie kolejowe między obydwoma krajami – co ma służyć zwiększeniu wymiany handlowej.

Korea jako jedno z niewielu krajów w świecie poparła rosyjskie działania na Krymie: „Ostatnie wydarzenie na Ukrainie wywołane przez wcześniej zaplanowane działania USA, przekonująco pokazują, kto w rzeczywistości jest sprawcą nieszczęść na naszej planecie, kto zyskuje na naruszaniu w biały dzień suwerenności niepodległego państwa i okrutnie niszczy prawo narodów do samostanowienia” – oznajmił niedawno ambasador Korei Pn w Moskwie Kim Jon Dże.

Rosja natomiast popiera zakończenie izolacji Korei Płn. oskarżanej o posiadanie broni jądrowej. Kreml jest zwolennikiem odnowienia procesu negocjacji w gronie USA, Chin, Korei Płd. i Japonii.

Jb/jw/Biełsat/Kresy24.pl

www.belsat.eu/pl

See also
Comments