Юніёрская зборная Беларусі па хакею саступіла Латвіі на ЧМ

Юніёрская зборная Беларусі па хакеі на чэмпіянаце свету пацярпела паразу ад латвійскай каманды з лікам 2:3.

У першай сустрэчы нашыя хлопцы пад кіраўніцтвам Юрыя Файкова абыгралі латвійцаў з лікам 2:0, аднак пройгрыш у другой гульні не забяспечыў беларусам прапіску ў эліце юніёрскага сусветнага хакея.

У першым перыядзе вызначыўся гулец суперніка Вернерс Эгле. Аднак ужо на 31 хвіліне Сяргей Сапега зраўняў лік (1:1). Наступным дакладным кідком па варотах Сяргей Смірноў вывеў каманду Латвіі наперад, але кошт зраўняў Андрэй Паўленка (2:2). На 50-й хвіліне Вернерс Эгле зрабіў дубль. Гульня скончылася з лікам 3:2.

23 красавіка адбудзецца трэцяя сустрэча юніёраў за права застацца ў далейшага змагання ў чэмпіянаце свету.