Białoruś ma już dwa medale olimpijskie

Do złota reprezentantki Białorusi w narciarstwie dowolnym Hanny Huśkowej dołożyła srebro biathlonistka Daria Domraczawa, która zwyciężyła w biegu na 12,5 km.

W sobotnim biegu masowym startowało 30 zawodniczek, w tym trzy Białorusinki. Dwie z nich, Daria Domraczawa i Nadzieja Skardzina już od pierwszych metrów walczyły o medale. Domraczawa z jednym”pudłem” zameldowała się na mecie jako druga, a Skardzina, chociaż strzelała bezbłędnie, finiszowała na siódmej pozycji. Trzecia reprezentantka Białorusi, Iryna Kryuko, była 26.

Zwyciężyła była rosyjska zawodniczka Anastasija Kuzmina, która obecnie występuje w barwach Słowacji. Wyprzedziła Domraczawą o 18,8 sekundy.

W Pjongczangu Kuzmina wywalczyła swój trzecim medal olimpijski. Domraczawa była mistrzynią olimpijską na tym dystansie cztery lata temu – w Soczi. Teraz białoruska biathlonistka ma pięć medali olimpijskich: do trzech złotych krążków z Soczi oraz brązu z Vancouveru-2010, doszło srebro z Pjonczangu.

Białorusini mogą liczyć też na medal w niedzielę. Do finału zawodów w narciarstwie dowolnym przeszedł Stanisław Hładczanka. Nie zdołali się jednak zakwalifikować dwaj mistrzowie olimpijscy z Soczi – Anton Kusznir i Maksim Huścik.