Białoruska mistrzyni świata na dopingu

Maryna Arzamasawa podczas Mistrzostw Świata w Zurychu w 2014 roku.
Zdj. ria.ru

Biegaczka Maryna Arzamasawa została wyłączona z rywalizacji sportowej. Podczas testów na doping w jej organizmie wykryto zakazane substancje.

Poinformowała o tym na swojej stronie AIU – niezależna organizacja kontroli przestrzegania zasad antydopingowych.

W próbkach 31-letniej lekkoatletki znaleziono LGD-4033, inaczej ligandrol. Jest to substancja z grupy SARMów, czyli selektywnych modulatorów receptorów androgenowych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych postanowiło na tej podstawie wyłączyć Arzamasową z udziały w rywalizacji sportowej.

Białorusinka zdobyła złoty w biegu na 800 metrów medal podczas Mistrzostw Świata w Pekinie w 2015 roku. Rok wcześniej została w Zurychu mistrzynią Europy na tym samym dystansie.

Wiadomości
Brałeś doping? Zwróć nagrodę! Białoruski resort sportu chce zdyscyplinować zawodników
2018.10.22 19:07