Biathlon dla niedowidzących: Białorusin zdobył złoto na Paraolimpiadzie

Juryj Hołub wywalczył złoty medal w biathlonie w kategorii B3 (dla sportowców z ubytkami wzroku) podczas XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu.

Dystans 12,5 kilometra z czterema strzelaniami pokonał w czasie 39 minut i 23,7 sekund. Srebrnym medalistą został Ukrainiec Ołeksandr Kozik (+ 2,7 sek.), brązowym kolejny reprezentant Ukrainy Jurij Utkin (+ 56,2 sek.) Już poza podium, na czwartym miejscu także uplasował się Ukrainiec Witalij Łukjanenko.

Dla Białorusina Juryja Hołuba złoto w biathlonie na dystansie 12,5 km jest trzecim medalem podczas Paraolimpiady w Pjongczangu. Wcześniej wywalczył srebro w biegu narciarskim na 20 kilometrów w tej samej kategorii B3 oraz srebro w biathlonowym sprincie na dystansie 7,5 kilometrów.

Białoruś zajmuje w klasyfikacji medalowej 8. miejsce. Reprezentacja wywalczyła do tej pory 7 medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Pełnosprawni sportowcy z Białorusi w klasyfikacji medalowej Olimpiady w Pjongczangu zajęli 15. miejsce.