Białoruski narciarz został dziś brązowym medalistą... Igrzysk Olimpijskich sprzed trzech lat

Siarhiej Dalidowicz zawdzięcza medal dyskwalifikacji dwóch Rosjan, którzy wyprzedzili go na trasie biegowej w Soczi.

Komisja antydopingowa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego ogłosiła dziś swoją decyzję dotyczącą dyskwalifikacji rosyjskiego narciarza Maksima Wylieżganina, który zajął drugie miejsce w biegu na 50 km podczas zimowych Igrzysk w Soczi w 2014 roku.

Już wcześniej, również za doping, dożywotnio zdyskwalifikowano i pozbawiono olimpijskich nagród innego Rosjanina Aleksandra Liegkowa, który zwyciężył w tym wyścigu.

Piąty na mecie był wtedy Białorusin, a więc po dyskwalifikacji dwóch rywali, brązowy medal został przyznany właśnie jemu.