Цэнтрвыбаркам апублікаваў папярэднія вынікі пераможцаў галасавання па выбарах дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу шостага склікання.
Паводле ЦВК дэпутаты абраныя ва ўсіх 110 выбарчых акругах.
па Берасцейскай-Заходняй выбарчай акрузе № 1 – генеральны дырэктар ААТ «Берасцейскі пекар» Леанід Брыч;
па Берасцейскай-Цэнтральнай № 2 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Валянцін Мілашэўскі;
па Берасцейскай-Усходняй № 3 – галоўны ўрач установы аховы здароўя «Берасцейскі абласны радзільны дом» Анатоль Дашко;
па Берасцейскай-Пагранічнай № 4 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Уладзімір Базанаў;
па Баранавіцкай-Заходняй № 5 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Вольга Палітыка;
па Баранавіцкай-Усходняй № 6 – першы прарэктар УА «Баранавіцкі дзяржаўны ўніверсітэт» Таццяна Якубовіч;
па Баранавіцкай сельскай № 7 – намеснік старшыні Берасцейскага аблвыканкаму Леанід Цупрык;
па Белавежскай № 8 – намеснік старшыні камітэту па працы, занятасці ды сацыяльнай абароне Берасцейскага аблвыканкаму – начальнік упраўлення занятасці насельніцтва Жанна Стаціўка;
па Бярозаўскай № 9 – галоўны інжынер ААТ «Бярозаўскі сыраробны камбінат» Леанід Качына;
па Днепра-Бугскай № 10 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Юрый Дарагакупец;
па Івацэвіцкім № 11 – старшыня Івацэвіцкага раённага выканаўчага камітэту Анатоль Ткачук;
па Кобрынскай № 12 – дырэктар установы адукацыі «Кобрынскі дзяржаўны політэхнічны каледж» Васіль Дземідовіч;
па Лунінецкай № 13 – галоўны ўрач установы аховы здароўя «Лунінецкая цэнтральная раённая больніца» Ігар Невар;
па Пінскай гарадской № 14 – дырэктар ДУА «Гімназія № 3 імя В.З.Каржа Пінску» Ігар Колб;
па Пінскай сельскай № 15 – дырэктар ААТ «Пінскі аўтобусны парк» Іван Рабкавец;
па Столінскай № 16 – начальнік філіяла камунальнага ўнітарнага прадпрыемства «Брэстаблдарбуд» Столінскага дарожнага рамонтна-будаўнічага ўпраўлення № 141 Іван Бабаловіч.
па Віцебскай-Горкаўскай № 17 – дырэктар дзяржаўнай установы «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Першамайскага раёну Віцебску» Таццяна Старынская;
па Віцебскай-Чкалаўскай № 18 – загадчык кафедры акушэрства і гінекалогіі ўстановы адукацыі «Віцебскі дзяржаўны ордэна Дружбы народаў медычны ўніверсітэт» Сяргей Занько;
па Віцебскай-Чыгуначнай № 19 – начальнік дэпартамента па матэрыяльных рэзервах МНС Васіль Чакан;
па Віцебскай-Кастрычніцкай № 20 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Аляксандр Цацоха;
па Гарадоцкай № 21 – першы намеснік генеральнага дырэктара ААТ «Віцебская бройлерная птушкафабрыка» Віктар Мірош;
па Докшыцкай № 22 – старшыня Палаты прадстаўнікоў Уладзімір Андрэйчанка;
па Лепельскай № 23 – ваенны камісар Віцебскай вобласці Ігар Мартынаў;
па Наваполацкай № 24 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Вадзім Дзевятоўскі;
па Аршанскай гарадской № 25 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Людміла Дабрыніна;
па Аршанскай-Дняпроўскай № 26 – начальнік лакаматыўнага дэпо Орша імя К.С.Заслонова Транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Менскае аддзяленне Беларускай чыгункі» Віталь Чудовіч;
па Полацкай гарадской № 27 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Наталля Гуйвік;
па Полацкай сельскай № 28 – начальнік Полацкага занальнага вузла электрасувязі Віцебскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства «Белтэлекам» Андрэй Юніцын;
па Пастаўскай № 29 – дырэктар ААТ «Паставымэбля» Сяргей Зямчонак;
па Сенненскай № 30 – старшыня Дубровенскага раённага выканаўчага камітэту Анатоль Лукашоў.
па Гомельскай-Юбілейнай № 31 – начальнік ДУА «Інстытут нацыянальнай бяспекі Рэспублікі Беларусь» Іван Корж;
па Гомельскай-Сельмашаўская № 32 – намеснік дырэктара па ідэалагічнай рабоце і кіраванні персаналам ААТ «Гомельскі завод ліцця і нармаляў» Віталь Шылаў;
па Гомельскай-Цэнтральнай № 33 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Алег Лешуноў;
па Гомельскай-Савецкай № 34 – дырэктар установы «Гомельскі абласны музей ваеннай славы» Павел Ждановіч;
па Гомельскай-Прамысловай № 35 – намеснік генеральнага дырэктара дырэктар заводу БПД ААТ «Гомельскі домабудаўнічы камбінат» Дзмітрый Гурскі;
па Гомельскай-Навабеліцкай № 36 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Алена Астапюк;
па Гомельскай сельскай № 37 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Ала Навумчык;
па Буда-Кашалёўскай № 38 – начальнік упраўлення аховы здароўя Гомельскага абласнога выканаўчага камітэту Мікалай Васількоў;
па Жыткавіцкай № 39 – прарэктар па навуковай працы ўстановы адукацыі «Мазырскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя І.П.Шамякіна» Ірына Кралевіч;
па Жлобінскай № 40 – галоўны спецыяліст па сталеплавільнай вытворчасці ААТ «Беларускі металургічны завод – кіруючая кампанія холдынгу» Беларуская металургічная кампанія «Вячаслаў Дзячэнка;
па Калінкавічскай № 41 – старшыня Мазырскага раённага выканаўчага камітэту Яўген Адаменка;
па Мазырскай № 42 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Мікалай Расоха;
па Палескай № 43 – старшыня Ельскага раённага выканаўчага камітэту Леанід Пісанік;
па Рэчыцкай № 44 – намеснік старшыні Гомельскага абласнога выканаўчага камітэту Баляслаў Пірштук;
па Рагачоўскай № 45 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Уладзіслаў Шчэпаў;
па Светлагорскай № 46 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Галіна Філіповіч;
па Хойніцкай № 47 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Святлана Чакан.
па Ваўкавыскай № 48 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Аляксандр Сягоднік;
па Гродзенскай-Занёманскай № 49 – начальнік галоўнага ўпраўлення арганізацыйна-кадравай работы Гарадзенскага аблвыканкаму Сяргей Пацэвіч;
па Гродзенскай-Кастрычніцкай № 50 – начальнік аддзелу сацыяльнага развіцця ААТ «Гродна Азот» Віктар Русак;
па Гарадзенскай-Цэнтральнай № 51 – дырэктар ДУА «Сярэдняя школа № 13 Горадні» Лілія Кірʼяк;
па Гарадзенскай-Ленінскай № 52 – галоўны ўрач установы аховы здароўя «Гарадзенскі абласны клінічны кардыялагічны цэнтр» Тамара Далгашэй;
па Гарадзенскай сельскай № 53 – дырэктар УА «Скідзельскі дзяржаўны сельскагаспадарчы прафесійны ліцэй» Сяргей Літвін;
па Іўеўскай № 54 – камандзір вайсковай часці 2044 Аляксандр Маркевіч;
па Лідскай № 55 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Андрэй Навумовіч;
па Дзятлаўскай № 56 – першы намеснік міністра ўнутраных спраў – начальнік крымінальнай міліцыі Валянцін Міхневіч;
па Навагрудскай № 57 – дырэктар установы «Музей Замкавы комплекс «Мір» Вольга Папко;
па Слонімскай № 58 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Ала Сопікава;
па Смаргонскай № 59 – старшыня Астравецкага райвыканкаму Адам Кавалько;
па Шчучынскай № 60 – старшыня Гарадзенскай абласной арганізацыі Беларускага прафсаюзу работнікаў дзяржаўных і іншых устаноў Валерый Саўко.
па Бярэзінскай № 61 – намеснік начальніка ўпраўлення Камітэту дзяржаўнай бяспекі па Менску і Менскай вобласці Пётр Атрошчанка;
па Барысаўскай гарадской № 62 – дырэктар дзяржаўнага прадпрыемства «Горадабудаўнікі» Васіль Бараннік;
па Барысаўскай сельскай № 63 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Тамара Красоўская;
па Жодзінскай № 64 – намеснік генеральнага дырэктара па якасці і стандартызацыі вытворчасці ААТ «БелАЗ» – кіруючая кампанія холдынгу «БелАЗ-Холдынг» Дзмітрый Заблоцкі;
па Пухавіцкай № 65 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Валерый Гайдукевіч;
па Капыльскай № 66 – намеснік міністра сельскай гаспадаркі і харчавання Людміла Ніжэвіч;
па Слуцкай № 67 – галоўны рэдактар ДУ «Рэдакцыя газеты »Слуцкі край« і праграмы радыёвяшчання »Весткі Случчыны« Людміла Ражанец;
па Салігорскай гарадской № 68 – намеснік генеральнага дырэктара па камерцыйных пытаннях і лагістыцы – начальнік упраўлення продажаў і лагістыкі ААТ »Беларуськалій« Андрэй Рыбак;
па Салігорскай сельскай № 69 – дырэктар ДУ «Салігорскі раённы тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва» Юлія Мурына;
па Стаўбцоўскай № 70 – навуковы супрацоўнік Інстытута мовазнаўства імя Якуба Коласа ДНУ «Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі» Алена Анісім;
па Дзяржынскай № 71 – генеральны дырэктар ААТ «Дарбудіндустрыя» Юрый Лобач;
па Маладзечанскай гарадской № 72 – намеснік старшыні Маладзечанскага раённага выканаўчага камітэту Людміла Канановіч;
па Маладзечанскай сельскай № 73 – кіраўнік спраў Менскага абласнога выканаўчага камітэту Іван Маркевіч;
па Вілейскай № 74 – дырэктар ДУА «Вілейская гімназія № 1 «Логас» Наталля Жыбуль;
па Лагойскай № 75 – старшыня Лагойскага раённага савету дэпутатаў Пётр Вабішчэвіч;
па Сеніцкай № 76 – намеснік старшыні праўлення Менскага абласнога спажывецкага саюзу, кандыдат у прэзідэнты на выбарах 2015 года Мікалай Улаховіч;
па Заслаўскай № 77 – урач-кардыёлаг (загадчык) кардыялагічнага аддзялення № 2 УАЗ «2-я гарадская клінічная больніца» Менску Валянціна Курсевіч.
па Бабруйскай-Ленінскай № 78 – начальнік упраўлення адукацыі, спорту і турызму Бабруйскага гарвыканкаму Ірына Рынейская;
па Бабруйскай-Першамайскай № 79 – начальнік зборачнага цэха №2 заводу масавых шын ААТ «Белшына» Віталь Уласевіч;
па Бабруйскай сельскай № 80 – дырэктар ААТ «Бабулін гладыш» – кіруючая кампанія холдынгу Магілёўская малочная кампанія «Бабулін гладыш» Ігар Кананчук;
па Быхаўскай № 81 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Таццяна Кананчук;
па Горацкай № 82 – прарэктар па вучэбнай рабоце (завочным навучанні) установы адукацыі «Беларуская дзяржаўная сельскагаспадарчая акадэмія» Алена Колеснева;
па Крычаўскай № 83 – старшыня Крычаўскага раённага савета дэпутатаў Таццяна Марачкава;
па Магілёўскай-Ленінскай № 84 – загадчык кафедры археалогіі і спецыяльных гістарычных дысцыплін УА «МДУ імя А.А.Куляшова» Ігар Марзалюк;
па Магілёўскай-Цэнтральнай № 85 – галоўны ўрач установы аховы здароўя «Магілёўская цэнтральная паліклініка» Аляксандр Старавойтаў;
па Магілёўскай-Кастрычніцкай № 86 – намеснік старшыні Магілёўскага абласнога абʼяднання прафсаюзаў Вольга Петрашова;
па Магілёўскай-Прамысловай № 87 – галоўны інжынер – першы намеснік генеральнага дырэктара ААТ «Магілёўхімвалакно» Ігар Салаўёў;
па Магілёўскай сельскай № 88 – намеснік старшыні Ліберальна-дэмакратычнай партыі Анатоль Хішчанка;
па Асіповіцкай № 89 – трэнер спартыўнай каманды ўнутраных войскаў Міністэрства ўнутраных спраў, член зборнай па веславанні на байдарках і каноэ Аляксандр Багдановіч;
па Шклоўскай № 90 – памочнік прэзідэнта – галоўны інспектар па Брэсцкай вобласці Дзмітрый Горабаў.
па Шабаноўскай № 91 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Аксана Няхайчык;
па Аўтазаводскай № 92 – дырэктар рысорнага завода ААТ «МАЗ» – кіруючая кампанія холдынгу «БелАўтаМАЗ» Валерый Курсевіч;
па Васняцоўскай № 93 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Валерый Барадзеня;
па Свіслацкай № 94 – пасол Беларусі ў Аўстрыі і Харватыі па сумяшчальніцтве; пастаянны прадстаўнік Беларусі пры міжнародных арганізацыях у Вене і пры АБСЕ Валерый Варанецкі;
па Купалаўскай № 95 – намеснік генеральнага дырэктара па вытворчасці СААТ «Камунарка» Таццяна Сайганава;
па Чкалаўскай № 96 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Наталля Клімковіч;
па Кастрычніцкай № 97 – дырэктар ТАА «Грынрэй», член Абʼяднанай грамадзянскай партыі Ганна Канапацкая;
па Паўднёва-Заходняй № 98 – дырэктар ААТ «Мінскі вагонарамонтны завод» Ігар Камароўскі;
па Грушаўскай № 99 – дырэктар ДУ «Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр отарыналарынгалогіі» Людміла Макарына-Кібак;
па Ясенінскай № 100 – першы намеснік генеральнага дырэктар ДВА «Гаррамаўтадар Мінгарвыканкама» Аксана Гайдук;
па Сухараўскай № 101 – дырэктар ДУА «Гімназія № 31 Менску» Ганна Старавойтава;
па Каменнагорскай № 102 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Людміла Кубракова;
па Дамброўскай № 103 – старшыня Фрунзенскай раённай арганізацыі Менску РГА «Белая Русь» Віталь Місявец;
па Кальварыйскай № 104 – намеснік дырэктара ДУ «Музей гісторыі гораду Менску» Міхаіл Мілаванаў;
па Старавіленскай № 105 – загадчык кафедры мастацтва эстрады УА «Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў» спявачка Ірына Дарафеева;
па Коласаўскай № 106 – дэпутат Палаты прадстаўнікоў Дзмітрый Шаўцоў;
па Усходняй № 107 – першы намеснік генеральнага дырэктара ААТ «ЦУМ Менск» Аляксей Сокал;
па Каліноўскай № 108 – старшыня праўлення ГА «Беларускі фонд міру» Максім Місько;
па Уручскай № 109 – начальнік УА «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь» Сяргей Бобрыкаў;
па Партызанскай № 110 – галоўны ўрач ДУ «Бальніца паліятыўнага догляду «Хоспіс» Вольга Мычко.
МЛ, belsat.eu