Цэнтральная выбарчая камісія апублікавала прозвішчы кандыдатаў, якія, паводле звестак, сталі дэпутатамі Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу сёмага склікання.
Берасцейская-Заходняя выбарчая акруга №1 – Леанід Брыч,
Берасцейская-Цэнтральная №2 – Марына Васько,
Берасцейская-Усходняя №3 – Анатоль Дашко,
Берасцейская-Памежная №4 – Яўген Зайцаў,
Баранавіцкая-Заходняя №5 – Ігар Хлабукін,
Баранавіцкая-Усходняя №6 – Павел Папко,
Баранавіцкая сельская №7 – Людміла Жалнерчык,
Белавежская №8 – Жанна Стаціўка,
Пружанская №9 – Аляксандр Ляўчук,
Днепра-Бугская №10 – Святлана Барташ,
Івацэвіцкая №11 – Наталля Голуб,
Кобрынская №12 – Васіль Дземідовіч,
Лунінецкая №13 – Анатоль Насеня,
Пінская гарадская №14 – Аляксандр Амельянюк,
Пінская сельская №15 – Валянціна Бягеба,
Столінская №16 – Аляксандр Бабаловіч;
Віцебская-Горкаўская №17 – Віктар Нікалайкін,
Віцебская-Чкалаўская №18 – Таццяна Аўтухова,
Віцебская-Чыгуначная №19 – Святлана Горваль,
Віцебская-Кастрычніцкая №20 – Аляксей Ягораў,
Гарадоцкая №21 – Ірына Палякова,
Докшыцкая №22 – Уладзімір Андрэйчанка,
Лепельская №23 – Ігар Мартынаў,
Наваполацкая №24 – Дзяніс Карась,
Аршанская гарадская №25 – Іна Крачак,
Аршанская-Дняпроўская №26 – Віталь Васюкоў,
Полацкая гарадская №27 – Святлана Адзінцова,
Полацкая сельская №28 – Мікалай Шаўчук,
Пастаўская №29 – Павел Сільчонак,
Сенненская №30 – Аляксандр Дубаў;
Гомельская-Юбілейная №31 – Віталь Уткін,
Гомельская-Сельмашаўская №32 – Аляксандр Данчанка,
Гомельская-Цэнтральная №33 – Андрэй Злотнікаў,
Гомельская-Савецкая №34 – Ірына Даўгала,
Гомельская-Прамысловая №35 – Аляксандр Машкароў,
Гомельская-Навабеліцкая №36 – Вольга Крэч,
Гомельская сельская №37 – Ігар Завалаў,
Буда-Кашалёўская №38 – Мікалай Васількоў,
Жыткавіцкая №39 – Ірына Кралевіч,
Жлобінская №40 – Ігар Волкаў,
Калінкавіцкая №41 – Яўген Адаменка,
Мазырская №42 – Валянціна Назаранка,
Палеская №43 – Леанід Пісанік,
Рэчыцкая №44 – Сяргей Стальмашок,
Рагачоўская №45 – Сяргей Краўцоў,
Светлагорская №46 – Ігар Таўтын,
Хойніцкая №47 – Жанна Чарняўская;
Ваўкавыская №48 – Павел Паканечны,
Гарадзенская-Занёманская №49 – Ірына Луканская,
Гарадзенская-Кастрычніцкая №50 – Алена Патапава,
Гарадзенская-Цэнтральная №51 – Лілія Кір’як,
Гарадзенская-Ленінская №52 – Тамара Далгашэй,
Гарадзенская сельская №53 – Аляксандр Авутка,
Івейская №54 – Аляксандр Маркевіч,
Лідская №55 – Валерый Міцкевіч,
Нёманская №56 – Уладзімір Сіняк,
Замкавая №57 – Аляксандр Сонгін,
Слонімская №58 – Валянцін Семяняка,
Смаргонская №59 – Віктар Свіла,
Шчучынская №60 – Павел Міхалюк;
Бярэзінская №61 – Ігар Лаўрыненка,
Барысаўская гарадская №62 – Аляксандр Шыпуля,
Барысаўская сельская №63 – Лілія Ананіч,
Жодзінская №64 – Валерый Стральчанок,
Пухавіцкая №65 – Алег Белаконеў,
Капыльская №66 – Людміла Ніжэвіч,
Слуцкая №67 – Валянціна Ражанец,
Салігорская гарадскі №68 – Андрэй Струнеўскі,
Салігорская сельская №69 – Юлія Мурына,
Стаўбцоўская №70 – Іван Мамайка,
Дзяржынская №71 – Аляксандр Саракач,
Маладзечанская гарадская №72 – Людміла Канановіч,
Маладзечанская сельская №73 – Алег Семянчук,
Вілейская №74 – Ірына Супрановіч,
Лагойская №75 – Пётр Вабішчэвіч,
Сеніцкая №76 – Людміла Падлужная,
Заслаўская №77 – Валянціна Курсевіч,
Бабруйская-Ленінская №78 – Ірына Рынейская,
Бабруйская-Першамайская №79 – Вера Шырокая,
Бабруйская сельская №80 – Уладзімір Гацко,
Быхаўская №81 – Сяргей Сыранкоў,
Горацкая №82 – Алена Колеснева,
Крычаўская № 83 – Уладзімір Азаранка,
Магілёўская-Ленінская №84 – Ігар Марзалюк,
Магілёўская-Цэнтральная №85 – Людміла Здорыкава,
Магілёўская-Кастрычніцкая №86 – Вольга Петрашова,
Магілёўская-Прамысловая №87 – Аляксандр Масяйкоў,
Магілёўская сельская №88 – Наталля Тарасенка,
Асіповіцкая №89 – Святлана Шутава,
Шклоўская №90 – Андрэй Ганчук,
Шабаноўская №91 – Галіна Лагунова,
Аўтазаводская №92 – Аляксандр Гранкоўскі,
Васняцоўская №93 – Марына Шкроб,
Свіслацкая №94 – Валерый Варанецкі,
Купалаўская №95 – Таццяна Сайганава,
Чкалаўская №96 – Андрэй Савіных,
Кастрычніцкая №97 – Сяргей Клішэвіч,
Грушаўская №98 – Людміла Макарына-Кібак,
Паўднёва-Заходняя №99 – Ігар Камароўскі,
Ясенінская №100 – Аксана Гайдук,
Каменнагорская №101 – Ганна Старавойтава,
Заходняя №102 – Марына Лянчэўская,
Пушкінская №103 – Васіль Панасюк,
Кальварыйская №104 – Марыя Васілевіч,
Старавіленская №105 – Святлана Любецкая,
Коласаўская №106 – Сяргей Дзік,
Усходная №107 – Генадзь Давыдзька,
Каліноўская №108 – Алег Гайдукевіч,
Уруцкая №109 – Іван Гардзейчык,
Партызанская №110 – Тэнгіз Думбадзэ.
МГ belsat.eu