Sensacja w Borysowie: BATE wygrało z Romą w Lidze Mistrzów

Wojciech Szczęsny puścił na Białorusi trzy bramki.

Do białoruskiego Borysowa wróciła Liga Mistrzów. Pierwszy mecz na własnym boisku rozegrał miejscowy klub BATE.

Jego przeciwnikiem była Roma – jeden z najbardziej utytułowanych klubów we Włoszech i najsłynniejszych w całej Europie. W Borysowie Włosi stracili trzy bramki, zdobywając tylko dwie.

W pierwszej połowie jako pierwszy strzelił Ihar Stasiewicz, potem dwa razy pokonał Wojciecha Szczęsnego Filip Mladenović. Druga połowa należała do gości, którzy zdobyli dwie bramki, ale to nie wystarczyło, aby odebrać gospodarzom zwycięstwo.

Tymczasem FC Barcelona z wynikiem 2:1 odniosła zwycięstwo nad Bayerem Leverkusen, z którym wcześniej borysowianie przegrali na wyjeździe 1:4. BATE zajmuje więc obecnie 3 miejsce w grupie. Roma jest ostatnia.