Reprezentacja Białorusi wygrała Międzynarodowy Turniej Hokejowy U-16 o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

Turniej  przez ostatnie cztery dni był rozgrywany w Tychach. Organizatorem wydarzenia był Śląski Związek Hokeja na Lodzie.

W finale turnieju Białoruś pokonała Francję 2:1. Trzecie miejsce dość niespodziewanie zajęła Armenia, która okazała się lepsza od wspólnej drużyny Moraw i Śląska (7:3). Reprezentacja Polski uplasowała się na piątej, a Litwy na szóstej pozycji – biało-czerwoni wygrali 9:3.

Białoruś zgarnęła również nagrodę Fair Play. Najlepszym bramkarzem wybrano Levona Stepanyana (Armenia), obrońcą turnieju został Enzo Gueybey (Francja), a napastnikiem Maksim Suszko (Białoruś). Nagroda MVP trafiła do Igora Martynova (Białoruś).