WTA w Cincinnati: Wiktoria Azarenka w gronie półfinalistek

Najwyżej rozstawiona Serena Williams oraz Wiktoria Azarenka, Jelena Janković i Na Li zagrają w półfinale turnieju WTA w Cincinnati.

Pierwsza pewna awansu była Na Li. Chinka uzyskała miejsce w półfinale po tym, jak z imprezy, z powodów osobistych, wycofała się Agnieszka Radwańska. Polka zdecydowała się wrócić do Polski na pogrzeb dziadka.

W pierwszym piątkowym ćwierćfinale Janković pokonała 6:0, 6:4 Włoszkę Robertę Vinci. Spotkanie trwało zaledwie 1 godzinę i 4 minuty. Bardzo podobny przebieg i identyczny wynik miał mecz Williams z Simoną Halep. Rumunka dopiero w drugim secie nawiązała wyrównaną walkę z liderką rankingu WTA, ale w końcówce to Amerykanka wygrywała kluczowe piłki.

Ostatni ćwierćfinał był najbardziej wyrównany. Białorusinka Wiktoria Azarenka pokonała Dunkę polskiego pochodzenia, Caroline Wozniacki 6:3, 7:6 (7-5).

W półfinałach Janković spotka się z Azarenką, a Williams z Na Li.