BATE Borysów bije Niemców

W Borysowie – niewielkim miasteczku nad Berezyną znajduje się Fabryka Oprzyrządowania Elektronicznego dla Traktorów BATE. Sponsorowany przez nią zespół piłkarski rozgromił we wtorek Bayern Monachium.

Nikt nie przypuszczał

Piłkarze BATE Borysów pokonali we wtorek w Mińsku Bayern Monachium 3:1 w meczu grupy F Ligi Mistrzów. Po dwóch kolejkach mistrzowie Białorusi mają na koncie komplet punktów. W poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe z OSC Lille 3:1.

Po losowaniu Ligi Mistrzów wydawało się, że w grupie F pierwsze miejsce jest zarezerwowane dla Bayernu, a o drugie powalczą Valencia i Lille. Piłkarzy BATE – choć w ostatnich latach często grają w Lidze Mistrzów – nie traktowano zbyt poważnie.

Dobra passa BATE

Tymczasem Białorusini spisują się rewelacyjnie i po dwóch kolejkach fazy grupowej są liderem. Już 19 września zamknęli usta niedowiarkom, pewnie pokonując na wyjeździe Lille (prowadzili do przerwy 3:0).

We wtorkowy wieczór nie dali szans wicemistrzowi Niemiec. Znów – podobnie jak w pierwszej kolejce – gola na 2:0 zdobył Witalij Rodionow, występujący w BATE od 2005 roku, z krótką przerwą na wypożyczenie do Freiburga. W przeszłości doświadczonym napastnikiem reprezentacji Białorusi interesowały się polskie kluby.

Grający w Mińsku zespół z Borysowa prowadził od 23. minuty po strzale zupełnie niepilnowanego w polu karnym Aleksandra Pawłowa. W 78. minucie wynik podwyższył wspomniany Rodionow. W doliczonym czasie kontaktową bramkę zdobył po ładnej akcji Franck Ribery, ale nadzieja Bayernu szybko zgasła, po kontrataku gospodarzy i golu w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry urodzonego w Brazylii Białorusina Renana Bressana.